RM valg 2020 Syddanmark

OZ1CWM

RM Valg 2020

OZ1CWM / Knud Licens 1976, medlemsnummer 15192. Medlem af det nuværende HB, som sekretær.

Frivillige foreninger, EDR mange andre, er udfordret her i 2020 samt tiden som kommer ingen tvivl herom. Vi skal leve op til de krav som myndigheder og omverdenen kræver af os, så klart der stilles krav til ledelse og organisation. Vores medlemmer har også forventninger, til hvorledes vi fremstår i den brede offentlighed, og med god grund. Det er netop vores medlemmer vi skal lytte til, og forhåbentligt leve op til de forventninger som her stilles. Dermed ikke sagt vi skal lukke totalt med for hvad der sker uden for vores forening, og samfundet omkring os, men vi skal være til for vores medlemmer og levere den vare som med rette forventes.

Primære mål 2020 ..2022

  • Arbejde for et nyt HB, som kan samarbejde og skabe resultater
  • Vedtægter tilpasses, således et operativt fungerende HB kan sammensættes, hvis nødvendigt
  • Handlingsplan for bygninger og vedligeholdelse, 2020..2025
  • Kontingenter udvides, således der betales for basis, og de  ydelser som er tilvalgt
  • Kontakten til lokalafdelinger styrkes og synligøres
  • EDR tilstede ved arrangementer som er relevante
  • Aktivitets-puljen kommer i anvendelse

Med venlig hilsen OZ1CWM / Knud

 

One thought on “OZ1CWM

Skriv et svar